Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “hizmet” yahut “iş” fehvaına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet hizmetlerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak bâtınin kullanılmaya mirlandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri yahut kiliselerde çeşitli hizmetlerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişsağlıklı tanımlamak bâtınin kullanılmaya mirlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi alelumum hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda bulunan kişgelecek yahut kurumları tanımlamak bâtınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, kelime resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişsağlıklı tanımlamak bâtınin kullanılmaya mirlamıştır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kayserisiyahnoktatemizleme.name.tr/ https://hayvanbarinagi.name.tr/ https://gramgumus.name.tr/ https://vanwebtasarimseo.name.tr/ https://musteritemsilcisi.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al takipçi satın al